Ana Temaya Geç

GAMEPAYLASİM G.

Game Paylaşım'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

728x90
Furkan BUTUR
#1
Call of Duty: World at War ya da resmi olmayan adıyla Call of Duty 5Treyarch tarafından Microsoft WindowsNintendo DSPlayStation 2PlayStation 3Wii ve Xbox 360 için geliştirilmiş ve Activision tarafından da yayınlanmış birinci şahıs nişancı türünde bir bilgisayar oyunudurCall of Duty serisindeki eklenti paketleri dışındaki beşinci oyundur. Oyunun kurgusu bir önceki oyun olan Call of Duty 4: Modern Warfare'in günümüz kurgusunun ardından yeniden II. Dünya Savaşı'na dönmüştür. Oyun, Microsoft Windows, PS3, Wii ve Xbox 360 sürümlerinde Pasifik Cephesi'ne ve Doğu Cephesi'ne odaklanmıştır. İsmi, oyun ayrıntıları ve tahmini çıkış tarihi 23 Haziran 2008'de duyurulmuş ve oyun dünya çapında 11 Kasım 2008 ile 14 Kasım 2008 tarihleri arasında piyasaya sürülmüştür. Bir Windows Cep telefonu sürümü ve PS2 ile Nintendo DS için olay dizisi değişik olan sürümler Glu Mobile tarafından geliştirilmiştir fakat kurgusu yine II. Dünya Savaşı'na yöneliktir. Oyun Call of Duty 4'ün oyun motorunun geliştirilmiş sürümünü kullanmasıyla birlikte ses efektlerindeki gelişimi artırılmıştır.
Oyunun konusu II. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik DevletleriJapon İmparatorluğuSovyetler Birliği ve Almanya'nın katılmış olduğu Pasifik ve Doğu Avrupa'daki ilk savaşlarına yoğunlaşmaktadır. Bir Marine Raider'ın (Deniz Kuvvetleri Akıncıları) ve bir Kızıl Ordu askerinin gözünden olaylar ele alınmaktadır ve Makin Adası BaskınıStalingrad MuharebesiPeleliu MuharebesiSeelow Tepesi MuharebesiOkinawa Muharebesi ve Berlin Muharebesi'ni kapsayan birçok tarihi savaş temel alınmıştır. Oyunun çok oyunculu bölümü çeşitli oyun modları ve ilk olarak Call of Duty 4: Modern Warfare'da uygulanmaya başlanan, oyuncu ilerlemeler kaydettikçe ek silah ve ödüller açan bir seviye sistemi içermektedir. Call of Duty serisine yeni eklenen özellik olan kooperatif mod, dört çevrim içi ve iki çevrim dışı oyuncuyu desteklemektedir.
Oyun ABD'de 1.41 milyonun üzerinde satarak 2008 Kasım'ın en çok satan ikinci oyunu olmuştur ve Call of Duty 4 ile karşılaştırılacak olursa ilk haftasında Birleşik Krallık'ta ikinci kez çok kopya satarak Birleşik Krallık'ta en hızlı satan üçüncü bilgisayar oyunu haline gelmiştir. Çok çeşitli eleştiriler almıştır. Bazı eleştiler oyunun yeniden II. Dünya Savaşı temasına dönmesini Call of Duty 4: Modern Warfare'ın devamı niteliğinde olmaması nedeniyle olumsuz karşılamıştır, buna karşın diğer eleştiriler savaşın karanlık ve metanetle dolu yüzünü yansıttığı için oyunu övgüyle karşılamışlardır. Aynı zamanda hikâyedeki bazı önemli olaylar görülmeksizin yıllarda atlamalar nedeniyle eleştirilse de yeni kooperatif mod sayesinde eleştirmenlerden tam not almıştır.
Butur Software
Cevapla

Benzer Konular...
Konu Yazar Cevapla Görüntüleme Son Mesaj
  Bilgi World of Warcraft NusretGülbahar 0 177 05-28-2020, 12:17 PM
Son Mesaj: NusretGülbahar
  Bilgi Rome: Total War NusretGülbahar 0 199 05-28-2020, 12:07 PM
Son Mesaj: NusretGülbahar
  Bilgi Call of Duty NusretGülbahar 0 229 05-28-2020, 12:00 PM
Son Mesaj: NusretGülbahar
1 Ziyaretçi
Task