Ana Temaya Geç

GAMEPAYLASİM G.

Game Paylaşım'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

728x90
Site Sorumlusu
#1
    Gitlab, web tabanlı bir Git depo uygulaması olarak tanımlanabilir. Bu depo servisi sürekli entegrasyon(CI), sürekli teslimat(CD), hata kayıt, kod gözden geçirme ve wiki desteğiyle çalışıyor. Başlangıçta GitLab'ın büyük bir çoğunluğu Ruby ile yazılmıştır.

    Daha sonra performans gerektiren bazı bölümler Go kullanılarak yeniden kodlanmıştır. GitLab'ın, GitHub'a kıyasla en büyük farkı sınırsız kod deposu, sınırsız disk alanı ve kod devamlılığı gibi seçenekleri bünyesinde barındırması. GitLab, Git teknolojisini kullanarak kodlarınızı ücretsiz şekilde gizli veya açık uzak sunucularda tutmanız imkan tanıyor. GitLab kısaca GitHub'ın açık kaynak versiyonu.

    Ücretsiz olarak özel kod barındırmanızı sağlayan GitLab çok iyi bir talep yönetim sistemine sahip. Bu nedenle ek bir yönetim sistemine(Redmine, JIRA, vs.) ihtiyaç duymadan tüm işlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıca söz konusu depolama servisinin yardımıyla sınırsız sayıda özel ve açık kaynak kodlu repository oluşturabilir, bunları ücretsiz bir şekilde GitLab'ın sunucularında saklayabilirsiniz.

    GitLab, GitHub'ın kullanıcılara vadettiği tüm işlevleri bünyesinde barındırmasıyla dikkat çekiyor. Tüm bu işlevler ek olarak özel kod kullanımına da açık olması GitLab'ın yazılımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Şunu da belirtmek gerekir ki bu depo servisinin ücretsiz sürümünde kendi sunucularınıza kurarak sadece kurum içi kullanıcıların erişebileceği bir servis hizmeti bulunuyor. 
Parlardeveloper Gururla Sunar... 
Cevapla

Benzer Konular...
Konu Yazar Cevapla Görüntüleme Son Mesaj
  Bilgi Microsoft Visual Studio Amacı Nedir? Nerelerde Kullanılır? Parlardeveloper 1 295 07-09-2020, 12:38 AM
Son Mesaj: Ozcan Kasapoglu
  Bilgi Microsoft Visual Studio Nedir? Ne İşe Yarar? Parlardeveloper 0 213 07-08-2020, 10:28 AM
Son Mesaj: Parlardeveloper
  Bilgi E - Ticaret Nedir? E - Ticaretin Amacı Nedir? Parlardeveloper 0 189 07-02-2020, 10:55 AM
Son Mesaj: Parlardeveloper
  Bilgi Ubuntu Nedir? Ne İşe Yarar? Parlardeveloper 0 167 07-01-2020, 10:33 PM
Son Mesaj: Parlardeveloper
  Bilgi Content Managment System(CMS) Nedir? Parlardeveloper 1 223 06-29-2020, 05:38 PM
Son Mesaj: Kaan Esinx
1 Ziyaretçi
Task