Ana Temaya Geç

GAMEPAYLASİM G.

Game Paylaşım'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

728x90
Kıdemli Üye
#1
Opera tarayıcısı, Chrome tarayıcısına nazaran daha verimli çalışmaktadır. Nitekim kişilerin pozitif yaklaşımları sonucu Google Chrome her daim akıllarda hızlı ve kullanışlı olarak kaldı. Mobil uyumluluğu ve Ram tasarrufu sayesinde Opera tarayıcısının daha istikrarla tercih edilmesi gerektiği konusuna öznel bakış açısıyla yaklaşmalıyız.
Konu arama motoru olduğunda insanların gözü kapalı güvendiği [b]Google[/b] [b]Chrome [/b]mu, tercih meselesi olan [b]Opera [/b]mı daha verimli çalışmakta? Kişisel tercihler için uyumluluk gösteren etkenlerden dolayı inceleme yapmayı öngördüm, incelememi gelin beraber okuyalım ve eleştirelim.
Temel etkenlerden oluşan kullanış özgünlüğü açısından arama motoru denildiğinde insanların aklına ilk gelen Chrome tarayıcısı’dır. Aslında tarayıcıların atası olan İnternet Explorer tarayıcısının neredeyse unutulduğu, hatta sadece diğer tarayıcıları indirmek için kullanıldığı bariz bellidir. İnternet ortamındaki tarayıcı kavramının büyük dilimine sahip olan Google Chrome insanlar için neden bu kadar tercih ediliyor?
 1. Arayüzü ve kullanımı oldukça basit.

 2. Tarayıcının kendi özelliği, hızı olduğu kanaati olduğu ve bunu herkesin benimsemesi.

 3. Eklenti bakımından daha dolgun içerik sağlaması.

 4. Tasarımcılar ve [b]Webmaster[/b]‘ler için gelişmiş editör paneli yapısı. 

 5. Ve bunlar gibi daha niceleri yüzünden insanlar Chrome tarayıcısını benimsemiştir. Ancak benim bakış açıma göre ne kadar pozitif yapısı olduğundan çok, ne kadar negatif tarafı olduğudur. Olumsuz etkenleri, olumlu etkenleri sayesinde kapatıyor. Nitekim insanların gözünden kaçmayan sorunlar elbette ki mevcut.
  RAM konusunda sorunları çözülemeyen eksi yönlerinden birisidir. Aslında hızlı olmasının tek sebebi, bu hızı sizin üzerinizden karşılamasıdır. Ortada bilgisayarın gücüne dayanarak sağlamlık gösteren bir tarayıcı kitlesi oluşmuş oluyor. Hızlılığı sayesinde tercih edilen Chrome, sağladığı hızı sizden çaldığı [b]RAM[/b] sayesinde bilgisayarınızın ömründen çalarak ödeşmiş sayıyor. Sizi ikilemde bırakan bir durum söz konusu ortaya çıkmakta. Oyun oynarken, müzik dinlemek; Müzik dinleyebilmeniz için oyundan, oyunu oynayabilmek için ise müzikten vazgeçmeniz gerekmektedir.
  Kişisel görüşlerim üzerin düştüğüm farklılık beni, [b]Opera Tarayıcısı [/b]kullanımından yana itmekte. Aksini iddia eden kişilerin tam aksine bende Chrome’un daha verimsiz çalıştığı tanısındayım. Ortada büyük ağırlık söz konusu olduğu için, hem bilgisayarımı hemde tarayıcı’mı gözden geçirmem gerektiğini düşünerek Opera kullanmaya karar verdim. Pozitif yönleri Chrome’a göre daha akla yatkın gelmekte.
  1. Ram tüketimi Opera tarayıcısında adeta yok denebilecek kadar azdır.

  2. Operanın kendi bünyesinde [b]Adblock[/b] özelliği bulundurmaktadır, bu da ekstra ram tüketimini düşürmektedir.

  3. Diğer tarayıcıların aksine kendi özellikleri arasında Premium ve [b]Free VPN[/b] özelliği sunmakta.

  4. Standartın aksine kullanış ve verimlilik sağlayan arayüz.

  5. Kendisini ne kadar makale içerisinde övsem de eksik yönleri olmadığı tanısına varmanızı istemem. Chrome’un aksine, kendi bünyesinde bulundurduğu F12 konsolu eksik donanımlara sahip. Uzun satır içeren kod işlemlerinde işlemin gecikmesi söz konusu olabiliyor. Eklenti bakımından rağbet görmediği için çok teferruat sahibi değildir.

   Opera tarayıcısının mobil versiyonlarda çok düşük [b]megabyte [/b]sarf ettiği için tercih meselesi olması ekstra yönlerinden birisidir. Öznel bir bakış açısı ile yaklaşmak gerekirse, benim görüşümde Opera, Chrome tarayıcısına göre daha verimlidir. Yapılan testlerde aksine dair kanıtlanan bulgular var olsa da, Opera candır.
Cevapla
Para Kazanması [ETKİN]
#2
Ne bilelim ki
Alper Berat, üyesi Game Paylaşım forumuna Jun 2020 tarihinde katılmıştır.
Cevapla
Onaylı Profil
#3
Son Düzenleme: 07-12-2020, 07:51 PM, Düzenleyen: Ozcan Kasapoglu.
Bir Konuyu Kopyala Yapıştır Yaparken İlk Önce "Önizleme" Yapıp Yazı Hatalarını Düzeltikten Sonra Konuyu Paylaşırsan Daha Kaliteli Olur....
takılıyoruz öyle cıstak cıstak
Cevapla
1 Ziyaretçi
Task