Ana Temaya Geç

GAMEPAYLASİM G.

Game Paylaşım'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

728x90
Kıdemli Üye
#1
The Witcher (Lehçe: Wiedźmin), Leh yazar Andrzej Sapkowski tarafından yazılmış Geralt of Rivia (Rivyalı Geralt) adındaki bir canavar avcısı hakkında fantezi tarzında kısa hikâye ve roman serisidir. Sapkowski'nin kitaplarında "Witcher", yaratıklarla savaşmak için genç yaştan itibaren usta bir şekilde kılıç eğitimi alan ve büyük mutasyonlar geçiren (çalışma ve bedensel modifikasyonlar ile) yaratık avcılarıdır. En belirgin özellikleri kediye benzer gözleri, sırtlarında taşıdıkları 2 uzun kılıç (biri canavarlar biri insanlar için) ve eğitildikleri okulun bir kolyesidir (Geralt'ın okulu kurt okuludur). Kitaplar bir filme, iki televizyon dizisine, video oyun üçlemesine (The Witcher, The Witcher 2: Assassins of Kings, The Witcher 3: Wild Hunt) ve bir görsel romana uyarlandı. Kısa hikâyeler ve romanlar İngilizce de dahil birçok dile çevrildi.

Kitaplar Polonya'da, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde kült olarak tanımlandı.[1][2] Kitapların video oyunları ise oldukça başarılı oldu, Mart 2018 itibarıyla dünya çapında 33 milyondan fazla kopya sattı.[3] Ülkemizde ise 4 Şubat 2020'de serinin yedinci kitabı Gölün Hanımı yayınlandı.[4]
Dead
Cevapla
1 Ziyaretçi
Task