Ana Temaya Geç

GAMEPAYLASİM G.

Game Paylaşım'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

728x90
Kıdemli Üye
#1
Half-Life: Alyx, Valve tarafından geliştirilen ve yayımlanan birinci şahıs nişancı sanal gerçeklik oyunudur. Half-Life 2: Episode Two'dan sonra yayımlanmış ilk Half-Life oyunudur. Konusu Half-Life ile Half-Life 2 arasında geçmektedir. Oyuncu, bir Combine süper silahını ele geçirmekle görevlendirilen Alyx Vance'i kontrol eder. Oyun; bir sanal gerçeklik oyunudur ve oyuncu, nesnelerle etkileşime geçmek için Half-Life 2'deki yer çekimi silahına benzeyen "yer çekimi eldivenleri"ni kullanır. Serideki fizik tabanlı bulmaca, çatışma ve keşif yapma ögeleri bu oyunda da mevcuttur; ayrıca hayatta kalma-korku ögeleri de yer alır.

Valve, 2010'ların ortalarında deneysel olarak sanal gerçeklikle uğraşmaya başladı ve oyun endüstrisinin büyük bir sanal gerçeklik oyununa olan ihtiyacını fark etti. Sonrasında sanal gerçeklik kullanan prototip oyun denemelerine başladı. Denemelere önce Portal ile başlayan Valve, daha sonra 2007'de yayımlanan Half-Life 2: Episode Two'dan beri yeni bir oyunu olmayan Half-Life'da karar kıldı. Valve'ın bu deneyleri, 2016'da Source 2 motorunu da kullanarak büyük çaplı bir yapım aşamasına dönüşmüştür; ayrıca Valve'ın tarihindeki en büyük yapım ekibine sahip olmuştur. 23 Mart 2020'de Microsoft Windows için yayımlanan oyun, birçok PC uyumlu sanal gerçeklik gözlüğünü desteklemektedir. Eleştirmenlerden olumlu görüşler alan oyun; grafikleri, karakter seslendirmeleri, senaryosu ve atmosferi için övgüler almıştır ve sanal gerçekliğin killer app'i olarak gösterilmiştir.
Dead
Cevapla

Benzer Konular...
Konu Yazar Cevapla Görüntüleme Son Mesaj
  Bilgi Half-Life 2 NusretGülbahar 0 148 05-28-2020, 01:30 PM
Son Mesaj: NusretGülbahar
  Bilgi Half-Life NusretGülbahar 0 146 05-28-2020, 01:29 PM
Son Mesaj: NusretGülbahar
1 Ziyaretçi
Task