Ana Temaya Geç

GAMEPAYLASİM G.

Game Paylaşım'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

728x90
Site Sorumlusu
#1
E-TİCARET NASIL YAPILIR? 

  E-ticaret, ürün ve hizmetlerin reklam, satış, lojistik gibi işlemlerinin online sistemler üzerinden yapılmasıdır. E-ticaret sayesinde ürün ve hizmetlerinizi geleneksel ticarete göre daha hızlı satışını gerçekleştirebilirsiniz.
E-ticaret’e başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı konuları sizler için değerlendirdik:

(1) ETKİLİ BİR DOMAİN BELİRLEMEK

  Sektörünüzle veya markanızla ilgili bir domain seçmelisiniz. Seçeceğiniz domain akılda kalıcı, kısa ve okunuşu kolay olmalıdır. Belirleyeceğiniz domain şirket isminizi veya markanızı da içerebilir. Eğer daha önceden oluşturduğunuz bir markanız var ise, domain isminizde markanızın olması önemlidir.
Eğer yeni oluşturacağınız bir marka ise, belirlediğiniz domaini satın almadan önce patent araştırması yapmalısınız. Aldığınız domainin, marka patenti başkasında olabileceğinden e-ticaret sistemi için reklam ve kurulum maliyetlerinizden zarar edebilirsiniz.
Sektörünüzle ilgili bir domain seçimi yaparken, arama motorlarının önemsediği kelimeleri kullanmak e-ticaret sisteminize bulunabilirlik konusunda avantaj sağlayacaktır. Örneğin; Bilgisayar malzemeleri satan bir şirketin e-ticaret sistemi için “markaismibilgisayar.com” domaini kullanması, arama motorlarında “bilgisayar malzemeleri” kelimesini aratan kullanıcıların sisteme daha çabuk ulaşmasını sağlayacaktır.

(2) ÖDEME YÖNTEMİ BELİRLEMEK

   E-ticaret sistemlerinizde müşterilerinizin ürün veya hizmet satın alma işlemini gerçekleştirirken ödeme türünü seçebilmesi gerekmektedir. E-ticaret sisteminizi kurarken aşağıdaki ödeme seçeneklerinden en az bir tanesine karar vermelisiniz.
Sanal pos ile ödeme; E-ticaret sistemlerinin en çok kullandığı ödeme sistemidir. Kredi kartlarıyla ödeme sağlanmaktadır. E-ticaret sistemlerinde bulunan SSL sertifikalarıyla müşterinin güvenliği sağlanmaktadır.
Havale ile ödeme ; Kredi kartı kullanmayan veya kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyen müşterilerin en çok tercih ettiği ödeme yöntemidir.
Kapıda ödeme ; Kredi kartı veya havale ile ödeme yapmak istemeyen müşterilerin tercih ettiği sistemdir. Satın alınan ürün kargo ile ulaştığında ödeme peşin veya kredi kartıyla gerçekleştirebilir.
Mobil Ödeme; Faturalı hat kullanan müşteriler için geçerlidir. Müşteri satın aldığı ürün veya hizmet ücretinin telefon faturasına yansımasını sağlayabilmektedir.

(3) ŞİRKETE ÖZEL E-TİCARET WEB TASARIMI

   E-ticaret sitenizi diğer sitelerden ayıracak en önemli etken e-ticaret web tasarımıdır. Diğer e-ticaret sitelerinden farklı, kullanıcı dostu son trend bir web tasarım olmalıdır. Piyasada kullanılan template tasarımlar birbirlerine çok benzedikleri için müşterileriniz e-ticaret sisteminize güven duymayabilirler. Özel tasarım yaptırmak, müşterinizin şirketine olan güvenini arttırır, ürün veya hizmeti satın alma ihtimalini çoğaltır.

(4) E-TİCARET YAZILIMI

   E-ticaret sistemi kurmadan önce yapılacak en önemli araştırmadır. E-ticaret yazılımınızın alt yapısı güçlü, seo uyumlu, yönetim paneli kolaylığı ve gelişime açık bir yapıda olması, şimdi ya da ileride çıkabilecek tüm ihtiyaçlarınızı karşılaması gerekmektedir. Piyasada e-ticaret sistemleri, paket e-ticaret sistemler veya özel e-ticaret sistemler diye ikiye ayrılmaktadır. İhtiyacınıza göre bu 2 sistemden birisini tercih edebilirsiniz:
Paket e-ticaret sistemi; genellikle kiralık sistemlerdir. E-ticaret sistemi size ait olmaz ve üzerinde geliştirilmeye açık olmayan sistemlerdir.
Özel e-ticaret sistemi; size ait olan e-ticaret sistemidir. Üzerinde geliştirilmeye açık bir yapı olduğundan şimdi ya da ileride çıkabilecek tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir.


Detaylı bilgi ve yardım için instagram hesabımı takip edip, mesaj atabilirsiniz. 
https://www.instagram.com/mrtcnprl
Parlardeveloper Gururla Sunar... 
Cevapla

Benzer Konular...
Konu Yazar Cevapla Görüntüleme Son Mesaj
  Bilgi E - Ticaret Nedir? E - Ticaretin Amacı Nedir? Parlardeveloper 0 128 07-02-2020, 10:55 AM
Son Mesaj: Parlardeveloper
1 Ziyaretçi
Task